Miloš Đajić Blog
Boj se ovna, boj se govna, a kad ćeš živeti.. M. Selimović

25 Spark Me iskri – snaga umrežavanja

Kategorija: PR ; Datum: 09. 05. 2018. ; Autor: Miloš Đajić

Juče je Vlada podelio informaciju da su se na Spark.Me do sada prijavili učesnici iz 25 zemalja sveta i inspirisao me na ovaj post. Moja prva reakcija je bila wooow i od tada kreću da naviru emocije i počinjem da brojim dane do početka konferencije.  Ovaj veoma respektabilan broj zemalja će nam omogućiti raznovrsnost perspektiva učesnika o temama kojima će se konferencija baviti kao i radost novih susreta i povezivanja. O tome ko su sve govornici ove godine pisale su koleginice i kolege Ivana, Tjaša , Klajdi, Marko, Matt , Jean Alexis … tako da ću se ja osvrnuti na emocije koji Spark.me kod mene izaziva, a verujem i kod svih onih koji su nekad posetili ovaj događaj i one stvari koje su meni najvažnije kada biram događaje na koje ću otići.

 

 

Mesto iskr(enost)i

Pored mnogih divnih stvari Spark.ME je za mene i mesto za širenje i izgradnju mreža kontakata. Mnoge ljude koje svakodnevno pratimo na mrežama ili ne srećemo ili ne poznajemo. Zbog toga su ovakve konferencije prava prilika za lično upoznavanje. Prvog dana na SparkMe se često spominje Hanino čuveno “Kad avatari ožive”! i na svakoj pauzi možemo videti susrete, prepune emocija, ljudi koji se godinama (ne) poznaju. Da nije samo upoznavanje važno dodaću ovde i Ivanovo “Znanje i sreća kada se dele – umnožavaju se” jer toliko mnogo novih projekata, poslova i ideja se baš ovde na Spark.Me rodi.

 

Žurka

 

Već sam pomenuo da će na ovogodišnjem Spark.Me prisustvovati ljudi iz raznih delova sveta i za njihovo upoznavanje  nemate često ovako dobru priliku. Konferencije kao što je Spark.Me omogućavaju vam da u jednoj opuštenoj atmosferi upoznate nove zanimljive ljude i sa njima razmenite ideje, iskustva i misli jednom rečju obogatite se! Spark.Me je stoga odlična prilika za networking jer su i predavači većinu vremena u sali sa drugim učesnicima i tokom pauza uvek dostupni za razgovor. Iskoristite priliku i porazgovarajte sa njima o vašim idejama i/ili biznisu. Danas je umrežavanje veoma važno jer otvara nove mogućnosti koje se u atmosferi dobre energije i inspiracije na Spark.Me mogu produbiti. Ja jako volim da čujem od ljudi sa kojima sam u kontaktu na mrežama, šta su to dobro u poslednje vreme uradili, pokrenuli, osmislili, čuli, pročitali… A većina njih će biti tu i jako se radujem vremenu koje će nam biti na raspolaganju.

 

Pauze – mesto networkinga

Networking

Danas je umrežavanje za mene jedna od najvažnijih veština i naši društveni kontakti su važan kapital koji imamo. Često se dešava da su upravo naše društvene veze i kontakti presudni za uspeh posla, projekta, kampanje… na kojima radimo.

Kreativnost je samo imati dovoljno tačaka za povezivanje. – Stiv Džobs

Pa da se podsetimo šta to beše umrežavanje? Umrežavanje definišemo kao uspostavljanje i održavanje kontakta sa drugom osobom(a). Njegova svrha je razmena informacija, zajedničko delovanje ili međusobna podrška. Pod umrežavanjem u poslovnom kontekstu podrazumevamo kreiranje i održavanje mreže kontakata sa kojima možemo da sarađujemo na različite načine. Kada smo kod održavanja mreže nemojte se iznenaditi što neki Jovani donose Minionse, a Vladi šam rolne …

Zamislite da imate pred sobom slikovnicu u kojoj je neophodno međusobno spojiti tačkice sa brojevima da bi dobili celu sliku. Te tačkice u životu su upravo vaši kontakti, a slika koju pravite je vaš posao.

 

Uvek visoki standardi kreativnosti

 

Koliko je velika vaša mreža?

Oduvek govorim da nas konferencije obogaćuju i zato volim da ih posećujem. Obično kažu da smo u našem radnom okruženju u kontaktu sa oko 250 ljudi. Ako je to tako, onda je jako važno imati na umu da svako novo poznastvo nosi potencijal novih 250 njegovih/njenih kontakata. Za upoznavanje morate biti spremni. Recimo zamislite da vas je neki predavač oduševio i da želite da se upoznate prva stvar koju morate znati je da se predstavite. Za to predstavljanje imate maksimalno minut iliti 120-150 reči. Takvo predstavljanje nazivaju često Elevator speech zbog kratkoće vremena koje nam je na raspolaganju.

Ako imate 5 minuta da mi kažete jedan savet koji bi mi promenio život koji bi to bio? – Bill Nichols

Dok čitate druge tekstove o predavačima i spremate se da dođete Spark.Me pripremite i svoje lično predstavljanje. Dođite na Spark.Me i proverite koliko vam je velika mreža i koliko još može da se širi?

 

 

O konferenciji

#Sparkme je konferencija koja okuplja lidere i liderke iz poslovnog sveta, sveta tehnologije, inovacija i marketinga, startapova i, pre svega, ljude željne znanja.
Kao što jednom prilikom reče jedan od predavača na nekom od prethodnih Spark.Me: “Konferencije mogu biti opasne, jer izlazimo iz zone komfora”.  Upravo nam je taj izlazak iz zone komfora neophodan da bismo učili i menjali se. Čak i kada vam se čini da sve znate i da ste sve čuli, konferencije ovog tipa i njihovo okruženje daju vam priliku da sistematizujete postojeće znanje, sagledate drugačije perspektive, iskoristite vreme za razmišljanje i razgovore sa drugim ljudima i naravno povežete se!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
Share
Tagovi: , , ,

2 komentara

Ostavite komentar


 
milosdjajic.com © 2012 Miloš Đajić
Sajt pažljivo skrojio MWEB
vrati se na vrh